Afrika Kıtlığı Tarihi
Kazımaya aşina olmayan herkes için, yükseltilmiş işaretler ve / veya tamamlanmış desenler yaratmak için cildi kasıtlı olarak yaratan eski bir Afrika kabile sanatıdır. Genel olarak, skarlaşmanın, yerli Afrika halkının koyu pigmentli derisinin dövme için ideal olmadığı için geliştirildiğine, inanılmaktadır. Cildi açarak, en üstteki pigment tabakası kırılmış ve hafif hafif yara izleri ile doldurulmuştur. Yaraların nihayet iyileştikten sonra gösterilmesi gereken işaretler için yeterli bir karşıtlık vardı. Kıtlık hala birçok Afrika eyaletinde ritüelleşmiş bir uygulamadır. 

Afrika Vücut Sanatı Nedenleri
Kabile bağlı olarak, vücut sanatının üstlenilmesinin birkaç nedeni olabilir.  Kazıma: Ergenliğe girdiğinde, Evliliğe, Bir etkinliği anmak için, Sosyal durumu göstermek için.  Vücut Boyası: Günlük dekorasyon için, Kutlama sırasında, Kurs veya flört sırasında, Düğünler için, Doğum için, Yaş belirtisi olarak. 

Afrika'da kabile dövmeleri ne anlama geliyor?
Afrika kabile dövmeleri dünyada benzersizdir. Dövme yöntemi Avrupa Tarzından oldukça farklıdır. Bu dövme uygulaması pedikür veya sikatrisizasyon  olarak adlandırılır. Afrikalı kadınlar için, eşleştirme, ergenlik dönemi anlamına gelir. Bir kızın bir kadın olduğu gün. Acı çekiyor ama başka bir seçenek  var. Erkekler için, sikatrizasyon da erkekliği gösterir. Ayrıca, kavgalar bir cesaret eylemi olarak eklendi. Ayrıca vücudun cinsel ve erotik birparçası  olarak oynar. Yine de, Afrika dövme için farklı semboller de sağlayabilir.

Günümüzde Afrika Kıtlığı
En ilginç olanı, birçok kabilenin vücut bezeme uygulamasının ardında bırakmaya başlaması, bu vücut sanatlarının Batı dünyasında popülerlik kazanmaya  başlamasıdır. Kıtlık bir zamanlar Afrika kabileleri tarafından yaygınlaşırken, şimdi sadece ceplerde bulunabilir. Birleşik Devletlerde vücut değişikliğinin  bir biçimi olarak kıtlık ve dövme yapmaya alternatif olarak ivme kazanmaya başlıyor. Vücut boyama ve yüz boyama, batıda çocuk partileri gibi etkinlikler  için uzun zamandır ana akım bir dekorasyon türü haline gelmişken, uygulama Afrika'daki kabileler arasında azalmaya devam ediyor. İki kültür arasında  pigment çeşitleri, vücut takıları ve uygulama yöntemleri geniş ölçüde farklılık gösterirken, bu tarihin el değiştirdiği gerçeğini inkâr etmez.

Instagram: instagram.com/altugkarakahya
LinkedIn: linkedin.com/in/altugkarakahya
WhatsApp: +905393738181
mail@altugkarakahya.com

www.altugkarakahya.com
Back to Top